P1920030

Команда, якою пишаємось: Оксана Рижавська

Шановні вінничани, знайомимо вас з потенційною головою постійної комісії Вінницької обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва від ПАРТІЇ ВІННИЧАН.

Оксана Вікторівна Рижавська має вищу освіту. Закінчила Львівську комерційну академію за спеціальністю фінанси, кваліфікацією – економіст.

Довгий час працювала у відділі освіти Бершадської райради – бухгалтер централізованої бухгалтерії. Та в Бершадському районному центрі зайнятості – головний спеціаліст головного бухгалтера; начальник відділу бухгалтерського обліку – головний бухгалтер.
Сьогодні Оксана Вікторівна – діючий секретар Бершадської міської ради.

«Місцеве самоврядування – це спроможність територіальних громад самостійно вирішувати питання місцевого рівня. Джерелом громади є безпосередньо її жителі – люди, які проживають в населених пунктах цієї громади. Одними із фундаментальних каменів громади є її спроможність та самостійність.

Спроможна громада має достатньо ресурсів, для того, щоб самостійно вирішувати свої місцеві питання. А для простого громадянина це благоустрій, озеленення вулиць, освітлення, прибирання, централізоване водопостачання, опалення, – ті питання, які повинні вирішуватися самостійно громадою. Ці повноваження неможливо передати на вищий рівень, бо їх реалізація, як показала практика, неефективна та недоцільна.

На сьогоднішній день місцеві бюджети побудовані так, що органи місцевого самоврядування не спроможні достатньо якісно виконувати свої повноваження. Реформа місцевого самоврядування, яка відбувається в нашій державі, покликана вирішити зазначені питання, а саме прибрати залежність органів місцевого самоврядування від виконавчих органів державної влади. Це означає, що більша частина податків буде залишатися на місцях. При ефективній співпраці органів місцевого самоврядування з органами державної влади, враховуючи суттєве збільшення надходжень до бюджету громади, громада здатна не тільки відновити а й розвинути нову потужнішу інфраструктуру та забезпечити робочими місцями своїх жителів. Також для громад відкриваються нові можливості щодо залучення, як зовнішніх так і внутрішніх інвестиційних проектів та їх реалізація.

Нагальною проблемою, яка потребує вирішення є необхідність запровадження виборчого права жителів громади щодо місцевих чиновників, зокрема керівників місцевої поліції та суддівського корпусу.

Децентралізація, при ефективному менеджменті, дає великі можливості для швидкого розвитку громад у всіх галузях, що буде сприяти стрімкому покращенню життя людей в соціальній та економічній сферах, як в місті так і в селах» – переконана Оксана Рижавська.

Оксана Вікторівна кандидується на посаду Бершадського міського голови від ПАРТІЇ ВІННИЧАН. Номер партії у виборчому бюлетені на виборах до Бершадської міської ради – №11; до Вінницької обласної ради – №4