IMG_9114

Олександр Бахур: Муніципальне управління – на що витрачати кошти міського бюджету?

“Партія Вінничан” пропонує замислитися над пріоритетом видатків коштів платників податків.

Уже за декілька тижнів вінничани отримують новий склад Вінницької міської ради. Політичні баталії та партійні суперечки відійдуть у минуле, і на порядку денному постане питання формування міського бюджету на 2021 рік. Слід сказати, що фінансові ресурси у Вінниці є. У 2020 році загальний обсяг видатків склав 4,462 млрд грн, доходи – 3,636 млрд грн, субвенція з державного і обласного бюджету – 825,8 млн грн.

Бюджет великий, але не безмежний. Особливу стурбованість у цьому контексті викликає оплата праці робітників комунальних підприємств, від яких залежить чистота вінницьких вулиць, нормальна робота каналізації, безперебійне електропостачання.

На нашу думку, зарплата цих людей має бути не меншою за 2 мінімальні – тобто 10 000 тисяч на руки як прибиральникам, так і слюсарям.

За рахунок чого економити? Давайте подивимося на наступні цифри: апарат міської ради та її виконавчих органів – 806 штатних одиниць. На їх утримання у 2020 році заплановані витрати у сумі 294 701 005,0 гривень, в тому числі фонд оплати праці 200 943 719,0 гривень.
300 мільйонів на чиновників – це багато чи мало?

У кожного буде своя відповідь. У виборців – своя, у чиновників – своя.

Але питання не у цьому. А в тому, що модернізація адміністрування дає можливість кардинально зекономити гроші платників податків.

Вважаємо, що впродовж наступних декількох років, у рамках переходу до цифрового урядування, їхню кількість можна оптимізувати мінімум у 10 разів. Відповідно, близько сотні управлінців цілком можуть впоратися з роботою. Але займатися вони мають винятково комунальним господарством.

Так, чиновникам ця ідея, вочевидь, не сподобається.

А вам?


Довідково: Олександр Бахур: екс-президент Заклад «НВК: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей 7 ВМР», юрист юридичної фірми Roman Group, викладач кафедри цивільного права і процесу Юридичний Факультет Донецького Національного Університету, кандидат в депутати Вінницької міської ради,

✅ Голосуйте за №13 у виборчому бюлетені до Вінницької міської ради «ПАРТІЮ ВІННИЧАН»!

✅ Голосуйте в 6 окрузі за Олександра Бахура❗️