119097298_182495086663279_5615327687626296465_o

“ПАРТІЯ ВІННИЧАН” закликає врятувати українську освіту!

Вчителям в Україні уріжуть зарплати: в МОН вирішили скасувати низку виплат та надбавок педагогам. Чиновники Міносвіти уже розробили законопроєкт, згідно з яким буде скасовано декілька постанов уряду про виплати надбавок працівникам педагогічної сфери в Україні.

Так, пропонується удвічі знизити надбавку до заробітної плати «за престижність педагогічної роботи» в розмірі 30% від окладу. А надбавку, запроваджену в січні 2018-го року (про підвищення окладів і ставок педагогічних працівників на 10%) пропонується повністю скасувати.

Цей злочин пропонується зробити попри те, що в уряді відмовилися виконувати постанову про поетапне підвищення мінімального педагогічного окладу до рівня 4 прожиткових мінімумів, оскільки у бюджеті немає грошей. Крім того, з початком карантинних заходів у деяких навчальних закладах почали урізати й посадові оклади, мотивуючи це «простоєм» та «економією».

Уже зрозуміло, що годі й чекати на те, що з початком нового навчального року вчителі отримають хоч якісь додаткові виплати за ризики перебування в приміщеннях з багатьма дітьми, які можуть переносити COVID-19 безсимптомно. Також Верховна Рада ще вагається – виділяти чи ні кошти на захист від коронавірусу у школах – маски, антисептики, засоби дезінфекції.

Все це є злочином проти української освіти та педагогів.

«ПАРТІЯ ВІННИЧАН» вимагає негайного перегляду політики держави по відношенню до освітян. Адже чиновники отримують зарплати за рахунок наших з вами податків. Тому саме громада має вирішувати – на що їй спрямовувати бюджетні видатки.

Освіта є пріоритетною сферою для будь-якого суспільства, яке дбає про перспективу розвитку.

Зрозуміло, що депутатам, які отримали мандати завдяки розкрученим «брендам» такі дрібниці байдужі. Їм головне – заробити грошей особисто для себе.

Але така практика є неприпустимою для цивілізованої європейської країни, якою намагається стати Україна.

«ПАРТІЯ ВІННИЧАН» виступає за додаткові надбавки учителям Вінниччини за рахунок місцевих бюджетів. Педагоги, які, ризикуючи власним життям, навчають наших дітей, мають на це повне право.