119697555_184301653149289_7586466330624573914_o

Захисту потребують не тільки пацієнти, а й лікарі

І мова навіть не про коронавірус.

Медики на Вінниччині повністю залежать від волі, настрою, думок та, навіть, політичних уподобань керівництва лікарень, де вони працюють.

Вчора провели робочу зустріч з ініціативною групою вінницьких лікарів, яка приєдналась до нашої команди й долучилась до розроблення програми “ПАРТІЇ ВІННИЧАН” в сфері медицини.
Про лікарів зазвичай згадують у декількох випадках, коли щось болить, або … перед виборами.

Партія Вінничан не обіцяє космічні зарплати медикам вже на другий день після виборів чи будівництво ультрасучасних лікарень, тільки “виберіть нас”. Жодного популізму! Ми щиро і чесно говоримо, – зможемо робити лише те, що реально змінити в рамках місцевого самоврядування на Вінниччині та системного лобіювання інтересів вінницьких пацієнтів і лікарів перед центральною владою.

📌 Тому ми взяли на себе зобов’язання надати вінницьким лікарям дієву і ефективну платформу, щоб спільними зусиллями виділити ключові проблеми в медичній сфері нашого регіону. І вже на основі цієї проблематики ми сформуємо завдання, які потребують негайного вирішення й включимо їх до програми «ПАРТІЇ ВІННИЧАН».

Отже, під час розмови оф-рекордс з’ясувалося багато цікавих речей, про які не замислюється переважна більшість вінничан.

Ось кілька з них: захисту потребують не тільки пацієнти (всі ми), а й ті, хто нас лікує. Бо не кажучи про вкрай низькі зарплати, на які лікарі приречені в усі часи, медпрацівники повністю залежать від волі, настрою, думок та, навіть, політичних уподобань керівництва лікарень, де вони працюють.

Багато місцевих лікарів замість того, щоб сконцентруватись на лікувальному процесі, вимушені оглядатись на адміністрацію закладу, волю начальства та маневрувати між різними групами впливу в профільних департаментах і медичній сфері міста та області.

Багато медиків вже “сидить на валізах”, або “підбирає валізи в магазині”, щоб виїхати у Європу, або й ще далі. Рекрутингові агентства працюють, вербуючи лікарів з останніх курсів університетів.

Але є представники медицини у Вінниці, що готові змінювати ситуацію у себе в лікарні, в громаді, в області.

📌 Підсумовуючи розмову, ми дійшли до спільного знаменника:

🔗 Допрацювати програму розвитку медицини на Вінниччині.

🔗 Надавати медпрацівникам силами нашої команди: юридичну та інформаційну підтримку. Так, так. І інформаційну! Бо іноді достатньо анонімного листа в газету, від нібито постраждалого пацієнта, щоб дати привід головному лікарю позбавитись від незручного підлеглого, який бачить фінансові зловживання, чи банальне самодурство і непрофесіоналізм керівників того чи іншого закладу. При цьому самі лікарі часто просто позбавлені права на відповідь, чи можливості довести у ЗМІ свою позицію.

🤝 Домовились також після виборів сформувати професійну і фахову комісію в обласній раді, переформатувати порядок призначення головних лікарів, дати нарешті реальні права колективам лікарень❗️, з правом реального голосу, а не чергової фікції;

🔗 залучити до співпраці по реалізації програми нашої партії редставників медицини по максимальній кількості напрямків та спеціалізації.